а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

видеоспот

мн. видеоспотови
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 36271
1. Краток филм снимен како визуелна поддршка за забавномузички настапи.
Англиски: video spot Албански: videospot
Примери:
Неговиот најнов видеоспот доживеа голем успех.
2. Кратка телевизиска реклама.
Англиски: video spot Албански: videospot