а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вклопен

вклопениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 30894
Што е во склоп, во согласност со нешто друго.
Примери:
Објектите на Плаошник ќе бидат целосно вклопени во амбиентот.
Изведенки
вклопеност ж.