а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вклучувајќи

Вид збор: Прилог
Ранг: 2820
вклучи
Англиски: including Албански: përfshin
Примери:
Откриени 50 планети вклучувајќи и една погодна за живот.
Сите дојдоа вклучувајќи ги и родителите.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК