а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

владејачки

владејачкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 9291
Што се однесува на владејач.
Англиски: ruling
Употреба: Политика
Примери:
реакција на владејачките партии
владејачко мнозинство
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК