а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

влечивлечка

мн. влечивлечки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 44528
Неуредна, мрзлива жена.
Англиски: slut, tramp
Употреба: Разговорно
Примери:
Ау, таа е невидена влечивлечка.