а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

внатрешнополитички

внатрешнополитичкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 55581
Што е поврзан со внатрешната политика.
Употреба: Политика
Примери:
На внатрешнополитички план ја зајакна позицијата за старт на кандидатура за уште еден мандат.