а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

возбудувачки

возбудувачкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 33521
Што предизвикува возбуда.
Англиски: exciting
Примери:
Возбудувачки филм.