а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

возвратен

возвратниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 30073
Што е повратен, оддолжен.
Англиски: returning
Примери:
Возвратна посета.
Возвратни услуги.