а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

возврат

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 6420
Постапка со која на ист или сличен начин се возвраќа некому за укажаната помош, внимание и сл.
Англиски: return
Примери:
За возврат, девојките биле богато наградени.
За возврат таа беше готова да ги заборави нивните сплетки.