а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вражба

мн. вражби
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 34929
магија, волшепство
Англиски: magic
Примери:
Дејствуваме со ум, а не со вражби.