а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вслуша

(се) вслушаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 16039
Внимателно се заслуша.
Англиски: listen
Примери:
Се вслуша во музиката.
Изведенки
1. вслушува несв.
(се) вслушуваат
2. вслушување ср.
глаг. им.