а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

генитален

генитална
Вид збор: Придавка
Ранг: 30048
Што се однесува на гениталии.
Англиски: genital
Употреба: Медицина
Примери:
генитална болест
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК