а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

гомнар

мн. гомнари
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 19714
никаквец
Англиски: shithead
Употреба: Вулгарно
Примери:
Гомнар еден, ти ќе ми кажуваш што да правам!
Изведенки
1. гомнарка ж.
мн. гомнарки
2. гомнарски прид.
гомнарскиот
Пример: гомнарски цевки гомнарско општество