а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

горенаведен

горенаведени
Вид збор: Придавка
Ранг: 11768
Што е претходно наведен.
Англиски: aforesaid
Употреба: Административен термин
Примери:
Се молат горенаведените лица да дојдат во бирото.
Горенаведениот проблем воопшто не постои.