а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

господов

господовиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 7010
Што му припаѓа на Господ, што се однесува на Господ.
Англиски: Lord's
Употреба: Религија
Примери:
господова работа