а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

даровит

даровитиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 15685
Што е надарен.
Англиски: talented
Примери:
Даровито дете.
Даровит автор.
Изведенки
даровитост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК