а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

декадент

мн. декаденти
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 28099
Приврзаник на декаденцијата.
Англиски: decadent
Примери:
Нас нѐ сметаа за книжевни декаденти, неспособни за акција.
Изведенки
декадентски прид.
декадентскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК