а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дестимулација

мн. дестимулации
Вид збор: Именка, женски род
Отсуство, немање на стимулација, дестимулирање.
Англиски: destimulation
Изведенки
дестимулациски прид.
дестимулацискиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК