а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дидактички

дидактичкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 29800
Што е во врска со дидактиката.
Англиски: didactic
Употреба: Образование
Примери:
Дидактички принципи.
Дидактичка цел.
Дидактички тестови.
Изведенки
дидактичност ж.