а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

добитен

добитни
Вид збор: Придавка
Ранг: 51049
Што води до добивка, победа, профит.
Англиски: winning
Примери:
Национализмот сѐ уште е добитна карта на изборите на целиот Балкан.