а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

догматски

догматскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 31977
Што се засновува на догми; што е според догмата, што има карактер на догма; што се однесува на догматика.
Англиски: dogmatic
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК