а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

договорен

договорниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 6527
Што учествува во договор, што се засновува на договор.
Англиски: contractual
Употреба: Правда
Примери:
Договорни страни.
Договорно решение.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК