а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

догодина

Вид збор: Прилог
Ранг: 20246
идната година, до година
Англиски: next year
Примери:
Така што и догодина нивниот извештај ќе биде за лани.