а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

долупотпишан

долупотпишаниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 27114
Што е потпишан долу, под даден текст.
Англиски: below signed
Примери:
Јас, долупотпишаниот, однапред го признавам моето дело.
Ние, долупотпишаните, се плашиме дека со оваа постапка тој може негативно да влијае врз младите.