а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

доразгледа

доразгледаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 45553
Разгледа целосно, до крај.
Англиски: view, inspect
Примери:
Ги доразгледа понудените слики и одлучи да купи една.
Изведенки
доразгледува несв.
доразгледуваат