а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дробилка

мн. дробилки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 47990
машина за дробење
Англиски: crusher
Употреба: Технологија
Примери:
Работеше со дробилка.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи