а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

елитизам

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 28305
Стремеж за истакнување, за создавање елита; ставовите и однесувањето на елитата.
Англиски: elitism
FlexiMac
 менување на македонски глаголи