а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

елов

еловиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 35810
Што е од ела, што се однесува на ела.
Употреба: Ботаника
FlexiMac
 менување на македонски глаголи