а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

емпириски

емпирискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 15090
Што доаѓа од праксата, од искуството.
Англиски: empirical
Примери:
емпириски формули, емпириски постапки
Изведенки
емпиричен прид.
емпиричниот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК