а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

епилептичен

епилептичниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 33653
Што има знаци на епилепсија.
Англиски: epileptic
Употреба: Медицина
Примери:
епилептични напади
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК