а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

епископија

мн. епископии
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 39618
1. Црковна област под управа на епископ.
Англиски: episcopacy Албански: ipeshkvi
Употреба: Црковен термин
2. Зграда, објект каде што е сместена управата на епископот.
Англиски: episcopacy Албански: ipeshkvi
Употреба: Архитектура и градба , Црковен термин
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК