а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

епистемологија

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 26191
теорија за спознанието
Англиски: epistemology
Употреба: Филозофија
Примери:
епистемологија на западната култура
Изведенки
епистемолошки прид.
епистемолошкиот
Пример: епистемолошки сводови
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК