а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

епителен

епителниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 49295
површински, тенок
Англиски: epithelial
Употреба: Биологија
Примери:
епително ткиво, епителен слој
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК