а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

епохален

епохални
Вид збор: Придавка
Ранг: 28066
Што обележува една епоха.
Англиски: epochal
Примери:
епохално дело
епохален настан
епохални вредности
Изведенки
епохалност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК