а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ерготерапија

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
работна терапија
Англиски: occupational therapy
Употреба: Медицина
Примери:
Со тоа им се овозможуваат на повеќето деца да го развијат говорот без обемна ерготерапија.
Изведенки
ерготерапевт м.
мн. ерготерапевти
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК