а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

еротски

еротска
Вид збор: Придавка
Ранг: 7391
Што е во врска со љубовта и сетилните страсти.
Англиски: erotic
Примери:
Еротски приказни.
Еротски филм.
Еротска поезија.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК