а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

есенва

Вид збор: Прилог
Ранг: 19905
Оваа есен, во текот на оваа есен.
Англиски: this autumn
Примери:
Есенва во Штип ќе се гради зоолошка градина.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК