а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

естетски

естетскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 3575
Што се однесува на естетика, на чувството за убавото, што се одликува со естетика.
Англиски: aesthetic
Примери:
естетски третман
естетски хирург