а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

жолтокафеав

жолтокафеавиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 55035
Што е меѓу жолта и кефеава боја.
Англиски: ochery
Изрази
(зоол.) Жолтокафеава утка - Европска утка со жолтокафеави предуви (Strix aluco).
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК