а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

завчера

Вид збор: Прилог
Ранг: 8972
Денот пред вчерашниот.
Албански: pardje
Примери:
Од завчера даваат стока на вересија.
Од завчера не сме се виделе.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК