а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

заграбадина

заграбадинаат
Вид збор: Глагол, свршен
Почне да грабадина.
Англиски: run
Примери:
Тој заграбадина по патот.