а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

закачка

мн. закачки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 13886
Измислен повод за кавга или за избегнување обврски и сл.
Примери:
детски закачки, правни закачки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи