а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

заострен

заострениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 37216
1. Што е остар.
Англиски: sharp
Примери:
Заострен врв.
2. Што може да предизвика судир, конфронтација.
Англиски: tense
Употреба: Преносно значење
Примери:
Заострен разговор.
Заострени односи.
Изведенки
заостреност ж.