а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

запленет

запленетиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 20360
Што е одземен, конфискуван.
Англиски: confiscated
Примери:
запленет имот
запленето оружје