а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

запчест

запчестиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 32765
Што има запци, што е со остри врвови како запци.
Примери:
Запчест лист.
Запчести планини.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК