а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зачестено

Вид збор: Прилог
Ранг: 20806
зачестен
Англиски: frequently
Примери:
Јана зачестено затрепка за ди ги спречи солзите.
Тие почнаа зачестено да се посетуваат.