а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

заџагори

заџагорат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 55791
Почне да џагори.
Англиски: brawl
Примери:
Заџагорија деца на улицата.
Учителката излезе и целото одделение заџагори.
Изведенки
заџагорува несв.
заџагоруваат