а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зимава

Вид збор: Прилог
Ранг: 19732
Во текот на оваа зима.
Англиски: this winter
Примери:
Зимава ќе останам дома.
Што ќе јадеме зимава?