а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зијанлија

зијанлии
Вид збор: Придавка
Што губи или што трпи штета, што е во минус.
Употреба: Разговорно
Примери:
Дури и да го множиш со нула, пак си зијанлија.