а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

избрзан

избрзаниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 17965
Што е пред времето во кое се очекува нешто да се случи.
Примери:
избрзана одлука
Изведенки
избрзаност ж.